Online Randevu | Laboratuvar Sonuçları | Aile Hekimi Uygulaması

Yazılar

HASTANEMİZDE DEPREM VE YANGIN TATBİKATI YAPILDI

HASTANEMİZDE DEPREM VE YANGIN TATBİKATI YAPILDI
HASTANEMİZDE DEPREM VE YANGIN TATBİKATI YAPILDI için yorumlar kapalı

Hastanemizde Deprem ve Yangın Tatbikatı Yapıldı

Hastanemizde bir afet senaryosu yazılarak deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirilmiştir.

Özel Medigün Hastanesi personellerine Deprem ve yangın gibi doğal afet durumlarında davranış şekilleri konusunda eğitim vermek ve uygulamalı olarak göstermek, tüm personelin çalıştığı ortamda karşılaşabileceği tehlikeleri ve riskleri anlatmak, yangın söndürme cihazını en az bir kere eline alıp kullanmasını sağlamak amaçlanmıştır.

Hastanemizde bulunan personellerin tatbikata katılması planlanmıştır. Tatbikatın senaryosu önceden hazırlanmış, tüm birimlere duyurulmuş, olayın önemi, gerçekten böyle bir olay olursa neler yapmaları gerektiği anlatılmıştır.Hastanenin her tarafında ses sistemi mevcut olup, santral anonsu ile tatbikat yönetilmiş ve hastalar saatler öncesinden bilgilendirilmişlerdir. Yoğun bakım ünitelerinden uygulamalı olarak hasta transferi yapılmıştır.

Deprem tatbikatı gerçekleştirildikten sonra toplanma bölgesinde ateş yakılarak yangın söndürme tüplerini personelin kullanması sağlanmıştır.

Personeller arasında karşılıklı yardımlaşma ve işbirliği, meydana gelebilecek herhangi bir doğal afet olayında panik ve kargaşanın yaratılmadan nasıl davranılması gerektiği uygulamalı olarak gerçekleştirilmiştir.

Yedigün Sağlıkla Kalın…