Online Randevu | Laboratuvar Sonuçları | Aile Hekimi Uygulaması

Servisler

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin, sinir, omurilik ve omurga hastalıklarının cerrahisiyle ilgilenen branş bilim dünyasında nöroşirurji olarak bilinir. Beyin sinir ve omurilik hastalıkları nelerden ibarettir? Hangi hastalıklarla ilgilenir?

Beyin:

Beyin tümörü, Araknoid kistler, damar hastalıkları, anevriazmalar, AVM denen beyin damar yumakları, beyin kanamaları, hidrosefali, beyin hipertansiyonu, kafa travmaları, beyin iltihap ve abseleri, Epilepsi ve Parkinson hastalığı, trigeminal ve fasiyal nevraljiler, beyinde su birikmesine bağlı bunama yada demans gibi daha bir çok konuda hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Butün bu işlemler hastanemizde mikronöroşirurjikal yöntemlerle yapılmaktadır.

Omurilik ve Omurga:

Omurilik ve omurga hastalıkları arasında en sık görülen bel, sırt ve boyun fıtığı, romatizmal hastalıklara bağlı omurga deformiteleri, kifoz (kamburluk), skolyoz (omurganın yana eğriliği), omurga deformiteleri, bel de kireçlenme ve spinal stenoz denen kanal darlığı, bel kayması, yanı sıra omurilik içive dış yüzey tümörleri, travmalar ve iltihabi omurga ve omurilik hastalıkları gibi durumların ameliyatları en son teknolojik yöntemlerle yapılmaktadır.

Periferik Sinir Hastalıkları

En çok karpal tünel ve kübital tünel gibi sinir sıkışmaları, nöropati ve ağrıları, fibula bası siyatik sinir sıkışması, piriformis sendromu, servikal kot veya torasik çıkım sendromu (fazla kaburga)

Pediatrik Beyin Cerrahisi:

Hidrosefali de şant ameliyati, kongenital ve idiyopaitk skolyoz, kraniostenosis denen kafatası şekil bozukluğu, spastitite, gergin omurilik sendromu, lipom, diplomiyeli, arka çukur tümörleri ve astrositomalar gibi bir çok pediatrik hastalıklar tedavi edilebilmektedir.

Geriatrik beyin cerrahisi:

Osteoporotik omurga kırıkları,  kifoz, demans(normal basnçlı hidrosefali)

Fonksiyonel Nöroşirurji

Parkinson hastalığı ve epilepsi (Sara) regional ağrı sendromu gibi hastalıklar modern tedavi yöntemleri ile hizmet vermekteyiz.

Birçok hastanede yapılmayan kemik ve omurga biyobsisi, beyin biyopsisi, sinir biyopsisi, diskografi, konvansiyonel dinamik myelografi bölümümüzde yapılmaktadır.